Financování vozidla

Jak vybrat správný typ financování?

Rozhodnout se, jakým způsobem financovat své vozidlo, je velmi důležité. Nepatrné rozdíly v poskytovaných službách různých forem financování hrají poměrně důležitou roli v průbehu celého procesu financování. Mezi nejčastěji využíváné formy patří finanční leasing, úvěr, operativní leasing nebo dlouhodobý pronájem s následným odkupem. Všechny tyto varianty mají své pro a proti a my by jsme Vám rádi poskytli touto cestou alespoň základní informace o těchto produktech. Pokud budete mít zájem, sjednáme si osobní schůzku, na které se pobavíme detailněji o všech možnostech.

Finanční leasing / úvěr

Naše partnerská leasingová společnost poskytuje na osobní automobily financování jak formou leasingu tak formou půjčky resp. úvěru na jeho nákup.

Jsou připraveni Vám financovat osobní automobily, až do deseti let stáří. Ve výjimečných případech formou individuálního schválení můžeme zajistit poskytnutí půjčky na nákup i staršího automobilu.

Vozidla, která formou leasingu nebo úvěru financují, musí mít minimálně měsíc pod datu podpisu leasingové, či úvěrové smlouvy platnou technickou kontrolu.

Neposkytují leasing, či úvěr na automobily, které jsou po totální havárii nebo mají úředně přidělené číslo karoserie.


Postup schválení smlouvy na poskytnutí leasingu či půjčky i vlastní uzavření smlouvy je jednoduché a ve většině případů klientovi dostačují k předložení dokumenty, které má běžně při sobě. V obvyklých případech je vše vyřízeno během jednoho dne.


Operativní leasing

Tato forma leasingu je v našich podmínkách využívána spíše firemní klientelou, ale i přes to se objevuje více a více případů, kdy o operativní leasing projevuje zájem i fyzická osoba.

Výhodou operativního leasingu je, že mimo paliva již nemáte žádné vedlejší náklady, o vše další se již postaráme my nebo náš smluvní partner. Povinné ručení, havarijní pojištění, servisní prohlídky, výměny pneumatik nebo například asistenční služby jsou většinou zahrnuty již v měsíční splátce vozu. Vy si tak můžete bezstarostně užívat vozu, který si pronajmete na předem domluvený počet měsíců. V naší nabídce jsou vozy od 12 měsíců do 72 měsíců. Po skončení smlouvy si vozidlo můžete odkoupit za předem domluvenou cenu, nebo například pokračovat ve splátkách, ale s jiným vozem. Důležité je, abyste si pouze hlídali počet najetých kilometrů, které si předem nastavíte.

Žádost o financování

DAMA Fleet Management

Naše společnost poskytuje odborné a profesionální služby v oblasti automobilového průmyslu jednotlivcům a podnikům po celé zemi od roku 2017.

Jsme na Facebooku

Staňte se naším fanouškem.